Trendy ve svatební fotografii 2019 II.

05.07.2019
V minulém článku jsme si představili několik trendů letošní svatební sezóny a podíváme se na další věci, které by měl svatební fotograf i novomanželé vzít v potaz. 


Portréty ze svatební párty

Ony to konec konců nemusí být jen fotografie portrétů z párty a následná hra s nimi. Kreativitě se na svatbě meze nekladou a pokud má kolem sebe ženich s nevěstou vtipnou partu přátel, dají se na svatbě vytvořit opravdu super portréty. Podle nás to prostě nemusí být nutně jen o klasické reportáži. Mít vtipnou koláž se svými přáteli může být pro mnoho párů něčím opravdu speciálním. Stejně vtipně se může pojmout i skupinové focení, které je stále mnoha páry vyžadováno a my plně rozumíme tomu proč. Málokdy se člověk potká v jeden den se všemi svými přáteli, a ještě méně častěji je má všechny na jedné fotce, kterou si může vyvěsit do obýváku.

Párové focení
Opět se dostáváme k tomu, že lze z jedné či druhé strany slyšet, že by svatba měla být o příběhu, ale portréty jsou pro spoustu nevěst neoddělitelnou součástí focení během svatebního dne. Pokud se ráda fotíte, není žádný problém vzít si vás stranou a vytvořit pro vás set krásných fotografií, nad kterými se dojmete vy sama a hlavně vaši blízcí.. Ve svatební den jsou totiž všechny ženy nádherné, líbí se i samy sobě, a tak je pěkné, když si to mohou připomínat. Konec konců to ocení i ženich, který se nemusí trápit hodinovým pózováním. Můžeme klidně udělat pár společných portrétů, a poté se věnovat nevěstě.

Dekorace
Že není důležitá?! I takový názor jsme slyšeli, ale je, protože jí třeba den před svatbou do noci chystala maminka se sestrou nevěsty, kamarádky či tetičky, proto je i ona významnou součástí svatebního dne. Připomene úsilí, které se přípravám svatby věnovalo. Některé páry si přejí dekorace na fotkách zvěčnit, někomu je to jedno, takže vždy volíme nějaký zlatý střed a například zachycujeme svatební dekorace "v akci".

Rodinné fotografie
Vystavte na svatbě momenty radosti z průběhu svého života a několik momentek společné lásky a štěstí. Oči svatebčanů nezůstanou suché a maminky si rády připomenou chvíle dětských let svých dospělých ratolestí.

První setkání nevěsty s otcem
Obvykle se jedná o velice silný moment, který by neměl uniknout žádnému svatebnímu fotografovi. Pyšný otec, kterému po tváři nenápadně steče slzička, posléze vytáhne lahvinku se slivovicí, by ve foťáku prostě měl být. Rodina vám za tento okamžik bude vděčná.

Slideshow z fotek
Několika párům v letošní sezoně jsme slideshow pomocí odkazu na YouTube dali k dispozici a vždy to mělo velký úspěch. Dvou až tří minutové video složené z vybraných fotografií poskládaných do hudby udělá radosti jako nic jiného. Video má navíc tu výhodu, že jej může pár rozeslat mezi své známé a lidi, kteří na svatbě nebyli, a věřte, že ti se na krátké video podívají mnohem raději než na sto a více fotografií poskládaných do facebookového alba.

Posvatební focení
Světovým trendem je i posvatební focení. Mnoho párů totiž nechce utíkat od svých hostů, následujícího dne tedy znovu obléknou své svatební šaty a obleky, aby se vydali na svá oblíbená místa, na kterých spolu s fotografem pořídí opravdu krásné portrétní fotografie, jež jim budou navždy připomínat místa, na kterých se spolu dívali na západ slunce, na kterých spolu piknikovali, či na která spolu chodili běhat a venčit psa. Na všech těchto místech je neměl kdo vyfotit až do této chvíle, proto se pro ně tyto fotografie stávají skutečně důležitými.

Fotoprodukty
Váš profesionální svatební fotograf vám určitě velmi rád udělá konkrétní nabídku fotoproduktů od svých renomovaných dodavatelů. Nebojte se nás zeptat. V ceně našeho focení máte fotoknihu s plochou vazbou a rádi vám zprostředkujeme i další papírové fotky, které vám přijdou až domů.