Trendy ve svatební fotografii 2019 I.

04.07.2019
Poslední dobou se ve svatební fotografii čím dál častěji řeší, jak by se měla svatební fotka dělat, co je dobré fotit, a co není dobré fotit. Podle nás by se mělo fotit všechno, na čem se shodne budoucí novomanželský pár a fotograf. Jaké jsou ale trendy v současné svatební fotografii? Co rádi fotíme jako svatební fotografové a co doopravdy potěší rodinu a nevěstu se ženichem? 

Zásnubní fotografie

Je zvláštní, že u nás není tento typ fotografování příliš rozšířený. Ve světě se totiž těší ohromné oblibě. Pokud se v Čechách fotí zásnuby, pak obvykle cizincům. Je to zvláštní, že Češi zásnubnímu focení zatím nepřišli na chuť, protože mít na památku fotografie z tak vzácného a významného dne je určitě příjemné. Fotograf se sice s delším objektivem schovává kdesi za rohem, ale rozhodně to pro něj není nic ponižujícího. Ba naopak. V mnoha případech je to žádoucí, protože by oko nejednoho fotografa či fotografky v takovém momentu nezůstalo suché.

Předsvatební focení

Pro budoucí manžele je to příležitost pro to, jak se s námi seznámit a zároveň jak mít několik pěkných společných fotografií, které můžete později použít jako pozvánku na svou svatbu v tištěné podobě, ale i v elektronické verzi. Víme, že mnoho párů se rádo pochlubí tím, jak se mají rádi.

Instagram
Pokud máte tuhle sociální síť v oblibě, není nic jednoduššího, než si pro svůj svatební den připravit speciální hashtag, třeba #novakojcbudousvoji a nechat svatebčany pod ním nahrávat fotografie na Instagram. Uvidíte, jak vás vidí vaši svatebčané. Ovšem pokud nechcete, aby hosté uveřejňovali vaše fotky ve svatebních šatech třeba ještě nedej bože předtím, než vás uvidí ženich, důrazně na to upozorněte! Je dobře, když svým hostům také řeknete, že je na svatbě k dispozici fotograf, kterému neunikne žádný důležitý okamžik a vyhněte se tak lesu rukou s mobily při obřadu. To totiž na oficiálních fotkách nevypadá vůbec dobře.

Instax
Svatební fotografové čím dál častěji nabízejí možnost si na svatbu zapůjčit fotoaparát Instax a ani my nejsme výjimkou. Budete mít tak krásné analogové fotografie svatebního dne okamžitě v ruce. Instax zapůjčujeme svatebčanům, aby s ním fotili vše, co jim bude připadat zajímavé či fotogenické. Nevěřili byste, kolik radosti a zábavy může Instax způsobit.

Fotobudky
Je jich opravdu mnoho a jsou naprosto fajn doplňkem svatebního dne. Pozor, vyletí ptáček, vytiskne se fotka a novomanželé a svatebčané mají skvělou a vtipnou vzpomínku. Majitelé fotobudek ví, jaký je o ně zájem, a tak je vyšperkovávají na maximum. Berou si s sebou rekvizity, originální pozadí či vytvářejí osobní rámečky na míru. Jejich pronájem nemusí být vždy tou nejlevnější položkou, ale co ve svatebním rozpočtu je, že.