Svatební fotograf Plzeň a místa na svatbu

29.09.2019

Plzeň nabízí mnoho krásných a historických svatebních míst. V letošní sezóně jsme měli možnost procestovat jako svatební fotografové z Plzeňského kraje mnoho svatebních míst v západočeském kraji. Protože jsme primárně svatebním fotografem z Plzně, představíme vám nejdříve místa na svatbu v západočeské metropoli.

Svatba na radnici v Plzni

Nejklasičtější ze všech klasických svatebních míst v Plzni je právě plzeňská renesanční radnice na náměstí Republiky. Za každou svatební sezónu se nám podaří dostat se sem vždycky aspoň jednou. Atmosféra svateb na plzeňské radnici je nezaměnitelná, nikde jinde nemám vždycky takový majestátní pocit a připadám si tak nějak malinká 😀 V sezóně 2019 jsme zde zažít svatební focení svatby jen se svědky. A ani to neubralo na slavnostním pocitu. Výhodou svatby na radnici v Plzni je možnost využít pro svatební fotografování centrum města. V souvislosti s párovým focením po téhle svatbě mne napadlo, že by mohla být velmi zajímavá i svatba v Masných krámech nebo Západočeském muzeu, které uspořádání svatby nabízí hned na několika místech ve svých interiérech.

Další klasikou pro svatebního fotografa Plzeň je například prosklený altán Kalikovského mlýna kousek od rušného centra města, kde nemusíte mít jen obřad, ale i kompletní svatební servis, což vás ušetří různých přejezdů a celkově uspoří čas. Obřad pod širým nebem můžete být také u jezírka ve Škodalandu na břehu přehrady České údolí. Pokud jste milovníky plzeňského piva, pak svatba v pivovaru Plzeňský Prazdroj bude super zážitek.

Co mne ovšem naprosto nadchlo, je možnost, aby byla svatba v Loosových interiérech v Plzni. Cena za jejich 4 hodinový pronájem je pouhé 4.000 Kč a svatební obřad vám zde kompletně připraví. Pokud se někdo chystáte mít svatbu právě tam, pozvěte si i nás jako svatební fotografy, prosím prosím, smutně koukám!

Svatba v Luftově zahradě

Svatba venku v Plzni je poměrně zajímavé téma. Plzeň má totiž několik zahrad, které stojí za zvážení. Měla jsem možnost vidět svatební obřad v Meditační zahradě neboli Památníku obětem zla. Nabízí se zde dvě varianty, venkovní obřad v zahradě anebo (oblíbené slovo všech nevěst) mokrá varianta v kapličce. Budu zcela upřímná a řeknu vám, že kaple Meditační zahrady na mne působí poměrně pesimistickým dojmem a kaplička mi k tomuto účelu nějak nesedí.

Jako svatební fotograf máme mnohem raději Luftovu zahradu v Plzni, která mi připomíná zahradu z pohádek. Dobrá zpráva je, že pokud se zde rozhodnete mít svatbu a seženete si oddávajícího a někoho šikovného, kdo vám s pomůže se svatební výzdobou a s hudbou , můžete za svatební obřad v Luftově zahradě zaplatit jen tolik, co uznáte za vhodné formou dobrovolného příspěvku na provoz zahrady.


Plzeň nabízí samozřejmě ještě nespočet dalších míst na svatbu, některá jsou poměrně dobře schovaná a zároveň překvapivá svoji útulností. V srpnu jsme fotili svatbu s hostinou v hotelu Victoria Plzeň a musím uznat, že servis zde byl skutečně perfektní. Vůbec by mě nenapadlo, že tenhle starobylý hotel u Jižního nádraží v Plzni schovává pěknou zahrádku s markýzami, jezírkem a altánkem. Pokud plánujete menší svatbu kolem 40 hostů, je to celkem ideální místo na hostinu v Plzni.

Třeba vám tenhle článek dá pár zajímavých tipů, kde uspořádat svatbu v Plzni a my jako svatební fotograf budeme rádi její součástí.