Instax do fotokoutku na svatbě. Jak ho dobře použít?

01.09.2019

Na svatbě máte sice profesionálního svatebního fotografa, nejlépe samozřejmě nás, ale na momentky pro legraci a hlavně pro tvořivou zábavu je tenhle foťák moc fajn. My jsme si vybrali černý Instax s retro designem, protože ty obrovské růžové kusy plastu se nám prostě nelíbí. Už s námi pár svatebních focení absolvoval, osvědčil se a proto vám můžeme dát tipy na jeho použití.

Snoubenci nám často na předsvatební schůzce pokládají otázku "Jak zabavit hosty? Co pro ně vymyslet za zábavu v čase mezi hostinou a svatební párty až se budeme fotit?" A naše odpověď je jasná! Nejsme zastánci nucené zábavy, do které se všem hostům nemusí chtít. Takové zábavy, která by mohla narušit plynulý chod svatby či zabavit jen část hostů, přičemž ostatní v tu chvíli nemají, jak se říká, do čeho píchnout.

Je pravdou, že největším pomocníkem pro vás bude Instax právě odpoledne po obědě, kdy jsou všichni nacpaní k prasknutí. Na hosty přirozeně padá lehká únava, ale sedět se vlastně taky nikomu nechce, do rozjetého tanečního parketu je ještě daleko. A právě v tuto chvíli přichází na scénu Instax!

Ve chvíli, kdy novomanželé s námi mizí na párové focení, vyzýváme hosty, aby se do fotokoutku přišli podívat, vyfotit se, podepsat fotku a nechat ji na památku novomanželům. Každý z hostů k fotce tak může napsat svůj vzkaz či přání, které by chtěl adresovat právě novomanželům. Nejenže je to zábava, která zvedne ze židle babičku, kamarády z ciziny či malou sestřenici, ale především vám v ruce zůstanou papírové fotografie, které jsou v dnešní digitální době prostě vzácností. Je zábava sledovat, jak děti i dospělí čekají, až se fotka cca po minutě vybarví a co na ní vlastně bude. Upřímně můžeme říct, že je to zábava úplně pro každého a pořád nás překvapuje, že to hodně svatebních hostů ještě nikdy nevidělo.

Ten, kdo není zastánce stylizovaných fotokoutků, může Instax na svatbě prostě jen tak mít. Může ho nechat kolovat mezi hosty, kdy každý z nich zachytí různé svatební momenty a zábavu svým vlastním pohledem. Prostě taková malá svatební reportáž. Fotky se pak mohou třeba zavěšovat na připravené místo, a tak vzniká z fotek stanoviště, které je pak zastávkou každého hosta. A ty nejpovedenější fotky? Ty občas zmizí, jelikož si je hosté rádi odnášejí s sebou jako vzpomínku na uplynulý den. Hodně nevěst to moudře ví a tak je jim to jedno. A je to tak dobře. Fotka z Instaxu je vlastně potom takovým malým dárečkem ze svatby.

Kolik náplní do Instaxu připravit na svatební fotokoutek?

Focení s instantním fotoaparátem bude bavit úplně každého, ale nikdo se nejspíš nebude fotit sám. Takže můžete počet svatebních hostů vydělit dvěma a vyjde vám přibližný počet náplní - filmů do Instaxu. Na svatbu o čtyřiceti hostech počítejte tedy minimálně s dvaceti kousky fotopapíru, tzn. dvěma náplněmi (vyrábějí se v kazetě po 10 kusech). My máme dostatek náplní vždycky s sebou, takže už je jen na Vás, kolik peněz chcete do této zábavy investovat. Instax vám moc rádi půjčíme zdarma, nápln obsahující deset kusů fotek vyjde na 200 Kč.

Tak teď už jen zvolit správnou styčnou osobu, která hostům vysvětlí, jak foťák funguje, odpálí jako první focení a maličko rozproudí zábavu a my věříme, že nebudete litovat, že jste na svatbě investovali peníze právě tímto směrem! Zaručujeme vám, že o focení instaxem si budou vaši hosté povídat a užijí si ho naplno.